MvX

FoRuM

Ultimele subiecte
» Buna
Joi Mar 13, 2014 7:42 am Scris de Haron

» Support Team
Joi Mar 13, 2014 7:39 am Scris de Haron

» GAZDUIRE SERVERE!!! Citeste inainte de a face cererea
Joi Mar 13, 2014 7:33 am Scris de Haron

» Update Forum
Joi Mar 13, 2014 6:54 am Scris de Haron

» [Model]Cerere server
Joi Mar 13, 2014 6:32 am Scris de Haron

» 1,2,3,4...10, 11- Rege!
Mar Dec 10, 2013 6:43 am Scris de Rurouni Kenshin

» Loc de dat cu capul
Mar Dec 10, 2013 6:42 am Scris de Rurouni Kenshin

» La multi ani ROMANIA
Mar Dec 10, 2013 6:41 am Scris de Rurouni Kenshin

» SUGESTII FILME HORROR SAU ACTIUNE BUNA
Mar Dec 10, 2013 6:40 am Scris de Rurouni Kenshin

Top postatori
Haron (153)

claudio (57)

Dixon (57)

gabrielgudumac (38)

Rurouni Kenshin (19)

Mario xD (17)

-_-pac-_- (15)

Pheonix (8)

stefanx122 (5)

AdrianvsS (5)

Cei care creeaza cel mai des subiecte noi
Haron

Mario xD

Dixon

gabrielgudumac

Rurouni Kenshin

-_-pac-_-

claudio

2pac

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 7, Sam Sept 28, 2013 9:05 am

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Moderatori forum

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Moderatori forum la data de Sam Oct 19, 2013 11:00 am

Haron

Administrator
Administrator
Regulament extra pentru moderatori la un anumit forum
•Trebuie sa fii diplomat! Moderatorii trebuie sa fie un model pentru useri!

•Nu abuzati! Rolul vostru e sa va asigurati ca regulile forumului se respecta.
Se pedepseste cu suspend!

•Lasati cererile de admin/reclamatiile/propunerile incerte deschise minim 1 zi!
Se sanctioneaza cu pierderea accesului timp de o saptamana.

•Nu aveti voie sa stergeti topicuri! Decat in cazuri extreme cu aprobarea celorlalti admini este voie sa se stearga definitiv!
Incalcarea acestei reguli duce la pierderea accesului pentru o saptamana pe forum!

•Un moderator are voie sa modifice un post doar daca userul incalca urmatoarele reguli:
◦Jigneste / injura / are limbaj neadecvat => cenzurarea acelor lucruri + aplicarea unui warn.
◦Face reclama / posteaza link-uri false ca reclama => cenzurarea acelor reclame + ban permanent pe forum
◦Sa anunte ca pentru postul acela a primit warn si sa posteze si motivul
◦In listele de codati sa anunte daca a banat codatul/userul respectiv.
In rest ii este interzis sa o faca. Orice modificare care nu respecta punctele de mai sus se sanctioneaza cu warn sau chiar pierderea accessului.

•Daca un moderator/super-moderator/administrator a luat o decizie cu un topic, aceasta nu poate fi schimbata decat de o persoana cu acces mai mare ca el , de el insusi , de o persoana cu acelasi grad doar in urma consultarii cu el  ,sau in urma unei reclamatii .
•Un moderator, nu are voie sa modifice in niciun fel post-ul sau thread-ul unui super-moderator/council/administrator. Aceasta se sanctioneaza cu suspendarea accesului pe o perioada de 1 saptamana. Daca aveti ceva de completat contactati un membru din Staff si va ajuta el !
•Nu dati warn cu punct de penalizare userilor care au sub o luna de la inregistrarea contului (bifati casuta de jos de tot cu "verbal warning"). Le puteti da warn CU punct de penalizare daca au mai primit in trecut warn pe aceeasi regula.
•Moderatorii NU au voie sa dea ban unui user!
•De fiecare data cand dati warn este OBLIGATORIU sa scrieti in descrierea warn-ului regula EXACTA din regulamentul general al forumului (COPY/PASTE) pe care utilizatorul penalizat a incalcat-o si sa adaugati link-ul post-ului unde s-a aplicat warn-ul, pe langa regula copiata din regulament, la mesajul din pm-ul warn-ului si la 'nota' warn-ului ! Cei care omit acest lucru vor primi suspend 3/7/14/permanent(zile).
•Valabil pentru orice grad de pe forum: Nu aveti voie sa va inchideti singuri reclamatiile decat in cazul in care aceasta nu respecta modelul sau alta regula de pe acest forum.

Atributiile Moderatorului
•Ownerii serverelor au obligatia sa anunte un super-moderator, council sau administrator cand depisteaza pe serverul lor un codat care are cont pe forum pentru a primii ban. Pentru cine nu stia: codatii primesc ban pe forum si pe toate serverele MVX .
•Trebuie sa verifice toate post-urile si topic-urile facute la sectiunea sa pentru a nu incalca regulamentul. Cand un user incalca regulamentul moderatorul este obligat sa aplice sanctiunea potrivita
•Trebuie sa anunte un super-moderator, council sau un administrator cand un user a atins limita de warn-uri acceptate pentru a se da ban pentru perioada stabilita de regulament
•Sa modereze si sa isi foloseasca drepturile DOAR in sectiunile unde are access, si sub-sectiunile acestora.

Vezi profilul utilizatorului

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum